Rów Polski - regulacja i obwałowanie w km 8+100 - 21+100 ze zbiornikiem wodnym Rydzyna. Zbiornik wodny Rydzyna
Zakres robót
Wykonanie robót budowlanych związanych z budową ziemnego zbiornika wodnego o pojemności 0,96 mln m3 i powierzchni zalewu 41,70 ha z 1 budowlą przelewowo-upustową, odbudową odcinkową Rowu Dąbieckiego, wykonaniem rowów odsiąkowych, przełożeniem linii elektrycznych SN (średniego napięcia), oraz wykonaniem drewnianego budynku gospodarczego z przyłączami i zbiornikami bezodpływowymi, m.in.:
− Wykop w czaszy, podwyższanie terenów wokół zbiornika z uszczelnieniem przesłoną tiksotropową i folią PCV, uformowaniem grobli i górki – 997 420 m3.
− Budowla przelewowo-upustowa o konstrukcji żelbetowej, wys. 3,40 m i świetle przelewów 2 x 1,50 m.
− Koryto odpływowe ze zbiornika długości 69 m i szerokości dna 1,50 m.
− Budynek gospodarczy, drewniany, o pow. użytkowej ok. 150 m2, parterowy z poddaszem, niepodpiwniczony.
ETP w ramach kontraktu "Rekultywacja Zbiornika Czchów-Rożnów" zrealizowała roboty hydrotechniczne polegające na pogłębieniu i odmuleniu dna Jeziora Czchowskiego.
Rekultywacja zahamowała degradację ekologiczną jeziora, a także powstrzymała skażenie bakteriologiczne, które z powodu zamulenia stref przybrzeżnych do tej pory przekraczało dopuszczalne stężenia.
Realizacja kontraktu znacząco podniosła poziom bezpieczeństwa przeciwpowodziowego i atrakcyjność turystyczną regionu, bezpośrednio wpływając na wzrost walorów krajobrazowych i rekreacyjnych.
Domaszków – Tarchalice – odtworzenie naturalnej retencji przeciwpowodziowej doliny rzeki Odry, gm. Wołów, pow. wołowski, woj. dolnośląskie
W Wołowie w woj. dolnośląskim realizowany jest projekt odtworzenia naturalnej retencji przeciwpowodziowej doliny rz. Odry. Na zlecenie Dolnośląskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych we Wrocławiu wykonuje go ETP Spółka Akcyjna. Realizowany projekt ma kluczowe znaczenie dla obszaru Natura 2000 „Łęgi Odrzańskie” oraz dla poprawy bezpieczeństwa powodziowego Domaszkowa i Tarchalic.
Budowa maszyny wyciągowej i sygnalizacji szybowej wraz z uruchomieniem górniczego wyciągu szybowego zainstalowanego w przedziale południowym szybu I w JSW S.A. KWK "Budryk"
Zakres kontraktu realizowanego przez ETP S.A. obejmuje wykonanie dokumentacji technicznej oraz szczegółowych technologii wykonywania prac. W hali maszyny wyciągowej: wykonanie fundamentu maszyny w pomieszczeniu transformatorów, instalacje budowlane w budynku, montaż suwnicy, strop; a także roboty budowlane i instalacje m.in. w pomieszczeniu transformatorów, w warsztacie mechanicznym, w warsztacie elektrycznym.